Ako sme vstúpili do Pôstu

Tento rok nám pôstne obdobie a Veľká noc pripadli na najskorší možný termín. Hneď v úvode semestra sme to teda rozbehli viacerými väčšími akciami.
V utorok, už ako tradične každý rok pred Popolcovou stredou, sme si spoločne pochutnali na šiškách s rôznymi náplňami, každý podľa vlastnej chuti. Popri tom, ako sme si plnili brušká, si pre nás Vilo s Miškou prichystali program. Našou úlohou bolo postaviť  najvyššiu vežu len s použitím balónov a lepiacej pásky. Zapojili sme technické myslenie aj kreativitu, a vytvorili rôznorodé stavby. Celým večerom sa niesla príjemná atmosféra plná zábavy, smiechu a rozhovorov.
Na popolcovú stredu sme aj v našom UPC slávili svätú omšu. Naplnili sme kapacity do posledného miesta a kázňou od otca Pawla sme sa nechali vtiahnuť do pôstneho obdobia. Zdôrazňoval nám slová: pôst, modlitba a almužna, tak na ne pamätajme aj nasledujúce dni.
Vo štvrtok ráno sme boli všetci pozvaní na spoločné raňajky. Na výber sme toho mali dosť, od výmyslu sveta. Pochutnali sme si, podebatovali a potom sa každý vybral svojou cestou do školy, práce alebo si užívať voľné chvíle. Aj takto spoločne sa nám podarilo zakončiť tento týždeň.

Foto: Šiškovica

Foto: Popolcová streda

Foto: Spoločné raňajky