Besedy na tému „Netušili, ale túžili… – Cirkev v čase (ne)slobody“

V stredu 15. novembra 2017 sme mali ďalšiu z našich coolturných stried v rámci tohto-semestrovej UPC témy Netušili, ale túžili – Cirkev v čase (ne)slobody. Pozvali sme medzi seba saleziána o. Jožka Špalka a pána Robka Chmela, ktorí nám – z historického i kňažského hľadiska – priblížili inšpirujúci životný príbeh blahoslaveného Títusa Zemana. Odvaha, závislosť na Bohu, vytrvalosť a nádej boli slová, s ktorými sme v ten večer mnohí odchádzali z nášho UPC.

 

Nasledujúci týždeň – 22. novembra 2017, sme medzi nami privítali o. Gabka Brendzu a uskutočnila sa ďalšia pútavá beseda, tentokrát s pod-témou Komunizmus v boji proti cirkvi a náboženstvu. Hovorili sme o historických súvislostiach medzi komunizmom a našou krajinou či o otcových skúsenostiach a zážitkoch z tohto obdobia. A určite aj vďaka tejto besede si zas o trošku viac vážime a sme vďační za náboženskú slobodu, v ktorej dnes žijeme my.

Report: Magdalénka a Majka

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“106″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“120″ thumbnail_height=“90″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]