Slovenská verzia hymny SDM 2016 v Krakove

sdm-krakowSvetové dni mládeže v Krakove 2016. Veľká akcia pre mladých, ktorá sa uskutoční už budúce leto. Poliaci sa na ňu poctivo pripravujú a už dlhší čas má vytvorenú hymnu. Mladí z Banskej Bystrice dostali možnosť nahrať slovenskú verziu tejto hymny. A ja som toho všetkého bola súčasťou.

Začali sme skúšať ešte pred kvetným víkendom počas dvoch sústredení, ktoré sa konali práve v našom UPC. Veľa sme cvičili, skúšali, spievali a výsledkom toho všetkého bola premiéra slovenskej verzie počas kvetného víkendu v rámci slávnostnej sv. omše. Avšak to nebolo všetko. Vznikla z toho neoficiálna verzia a ešte bolo potrebné dať to všetko dokopy a nahrať to.

Stretli sme sa 22.5. v našom UPC a opäť sme cvičili, skúšali a spievali, aby sme mohli v nedeľu, 24.5.2015 nahrať. Vďaka našej skvelej Lenke sme mali možnosť profesionálne nahrať túto super skladbu. V nedeľu sme sa presunuli do Sásovej, kde sme celé doobedie nahrávali ako veľký profesionáli. Každý mal svoje slúchadlá, do ktorých mu išiel podklad, ktorý nahrali naši hudobníci, a mohli sme začať. Išlo nám to super a myslím, že sme si to všetci poriadne užívali, tak ako sa patrí. Osobne si myslím, že sa nám to podarilo, ale tak už posúdite sami.

No chcem sa ešte v závere poďakovať o. Martinovi, že nám poskytol priestor, aby sme mohli skúšať a docieliť takýto výsledok. A samozrejme všetkých pozývame na P15, kde nás budete môcť počuť naživo ☺