MedziUPC florbal Cup 2017

Hneď na úvod tohtoročného pôstneho obdobia (3-5.03.2017) sme sa zúčastnili 3. ročníka florbalového turnaja medzi všetkými UPC centrami na Slovensku (11). Podujatie sa opätovne konalo v bratislavskom UPC, ktoré má jednak ako jediné dostatočnú kapacitu na organizovanie takéhoto podujatia. Ale jednak i slušnú tradíciu a záľubu v tomto športe keďže organizuje rôzne turnaje a vedie vlastnú florbalovú ligu konkrétne už 5-ty ročník UFL ligy. Ja a niektorí čo sme sa zúčastnili po prvý krát sme boli veru prekvapení, že je to ozaj veľký turnaj a aj celé UPC centrum v Bratislave, ale pekne po poriadku.

S obmenenou zostavou a s počtom tréningov NULA sme s malou dušičkou poprosili otca Martina o UPC „chrobáka“ a veru dostali sme. (Proste a dostanete, hľadajte a nájdete, klopte a otvoria Vám to bolo heslo pre náš víkend). A tak sme v piatok poobede +/- 16:00 (zase som meškal) vyrazili aj s požehnananím nech nám neurobíme hanbu a sfaulujeme nemenovaného bývalého člena BB posádky, ktorý zmenil farby za Košické. Cestovali sme teda v 8 člennom zložení (Jozef, Vlasťo, Kiko, Pali, Veronika, Karol a najlepšie fanúšičky Miriam a Kika) z Banskej Bystrice. Cesta bola rýchla a v lúčoch, ako to býva na rovinu zvykom, pomaly zapadajúceho zubatého slniečka sme si užívali spoločné chvíle. Opäť raz sme si trápili hlavičky čo to zase Pali vymyslí v jednoduchej hre ako je “hádaj na čo myslím“ 🙂 . Ale do BA sme dorazili hlavne v poriadku niečo pred 18:00 zložili sme si veci v priestoroch UPC a keďže registrácia prebiehala až o 20:00 hodiny vybrali sme sa na teambuilding na pizzu.

Vrátili sme sa včas ešte pred svätou omšou, ktorú slúžil jeden z domácich kňazov. Zbor veľmi pekne spieval. Následne sme sa presunuli na rýchlu večeru a program, kde sme sa na úvod spoznali osobnejšie s určitými ľuďmi v jednej šikovnej spoznávacej hre, a potom sa každé UPC divadelne predstavilo na pódiu na danú úlohu. Na záver sa ešte žrebovalo do skupín po 6 teamov. Takže do postelí sme sa pobrali asi až o 02:00 hodine pomerne neskoro keďže ráno začínala omša o 8:00. No všetci sme sa krásne vyspali a na omši si posilnili ducha na raňajkách zase telo. A po doplnení dvoch už terajších Bratislavčanov Stano1 a Stano2 sme sa pustili do zápasov.

Skupinu sme odštartovali víťazstvom v úvodnom oťukávacom zápase s UPeCe Žilina. Zvíťazili sme 7:4 napriek tomu, že 7 minút pred koncom žilinčania znížili na 5:4. Následne prišlo stredoslovenské derby proti CUP Zvolen, v ktorom sa nám po dlhom nápore až v závere podarilo otočiť, keď sme prehrávali už 2:4 avšak napokon sme zaslúžene vyhrali 5:4. V ďalšom zápase sme narazili na UPC Trenčín kde sme opäť vyhrali 7:4 avšak po tuhom boji, keďže ešte 3 minúty pred koncom bolo skóre vyrovnané 3:3. Po skvelom obede a po výpočtoch že už máme postup zo skupiny viac menej istí, sme natrafili na nášho jediného premožiteľa UPC Košice. Po prehratom prvom polčase 1:3 a ďalšom góle hneď minútu po začiatku druhého polčasu (1:4) vyzeralo byť všetko stratené. Avšak neustále povzbudzovanie našich fanyniek vypälo tím k mohutnému náporu ktorý znamenal obrat v priebehu 4 minút z 1:4 na 5:4. V závere sa však už prejavila únava, kedy košičania tesne pred koncom vyrovnali a následne po vyžiadanom time-oute svojím jediným gólom spečatil prestúpivší Michal Barutiak. Tak sme sa opäť dali do výpočtov. Ak zvíťazíme môžeme ešte skončiť v základnej skupine druhý. Opäť nás však potrápil východ. UPC Prešov a remíza 3:3 po tom čo sme prvý polčas prehrali 0:3 a v závere opäť doťahovali. Tentokrát to však nestačilo a tak sme síce do play-off postúpili bezproblémovo, ale až z tretej priečky, čo znamenalo ťažkého súpera – UPC Martin, ktorý skončil v A skupine na 2. mieste. Pred zápasom sme konštatovali potenciál teamu a zohratosť, ale tiež dôležitosť tohto zápasu, keďže víťazstvo by znamenalo postup do bojov o medaile. No a v zápase sa to len a len potvrdilo. Presvedčivo sme vyhrali 8:4. Po dlhšom čakaní sme spoznali zvyšné výsledky zápasov, a súpera do semifinále, bol to obhajca a víťaž všetkých ročníkov MUF Cupu – mužstvo UPaC Ružomberok. Ale my sme sa veru nedali zastrašiť a bojovnosťou sme vyhrali 6:4 napriek tomu, že sme museli opäť doťahovať z 1:2 a 3:4. A tak sme sa prebojovali až do finále. V tom nás už čakalo UPC Nitra. Zápas a finálovú atmosféru sme si užili všetci na výbornú a pomerne hladko zvíťazili 5:1. A tak sme sa stali, pre niektorých prekvapivo, víťazmi tohto 3. ročníka. Po vyhlásení výsledkov, a prevzatí ocenení kde sa okrem iného najviac blysol náš člen teamu Kiko ako najlepší hráč turnaja sme sa vyfotili a nasledoval voľný program, program osláv 🙂 Zašli sme tam, kde sme začali. Na druhý deň ráno nás ešte čakala mimoriadne pekná a mnohopočetná svätá omša. Hneď po omši sme sa pobrali a šťastne dorazili naspäť do Bystrice. Ďakujeme Bohu za ten čas, ktorý sme mohli prežiť v kruhu spoločenstva mladých ľudí, z ktorých je cítiť živého Boha v každom čase aj pri športových podujatiach. Kde vládne férovosť a radosť z hry. Ďakujeme tiež za nové priateľstvá, ktoré sme objavili alebo staré prehĺbili počas toho víkendu, ktorý bol povzbudením do ďalších dní.