Silvester v štýle UPC

Ohňostroje, zábava, večierky… Aj takýmto spôsobom mnohí trávia čas na Silvestra a na Nový rok. My z UPC sme sa rozhodli, že tento čas využijeme na Saleziánskej chate v Drábsku a spoločne začneme nový rok 2014.
30.12.2013 sme vyrazili z BB a vydali sme sa na cestu na “koniec sveta” 🙂 ďaleko od civilizácie, miestami aj od mobilného a internetového signálu. Cesta na chatu nie je jednoduchá, no spoločnými silami našich chlapcov sa nám podarilo dostať tam aj Marekovu “Ruženku” (auto). Všetko sme to odštartovali sv. omšou a po nej výbornou večerou, ktorú nám pripravil náš otec Martin.

Hneď na začiatku sme sa rozdelili do skupiniek a každá mala na starosti spoločenský program na niektorý deň. V rámci tohto programu sme si trochu potrápili svoje mozgové závity, precvičili svoje telesné zručnosti, odskúšali svoju výdrž na turistike a spojili sa pre dosiahnutie jedného cieľa – oslobodenie kráľa 🙂 No a samozrejme každý mal možnosť stíšiť sa, či byť chvíľu sám so sebou.
Starý rok sme ukončili jeho rekapituláciou a popriali sme si do nového veľa šťastných, pekných a pozitívnych chvíľ. Nasledovala sv. omša a po nej krátka adorácia.
Kvôli hmle sme veľa ohňostrojov nevideli, o to viac sme ich počuli, zapálili sme prskavky, pripili sme si, popriali všetko dobré a pochutili si na domácich zásobách.
Nový rok sme začali s úsmevom na perách a radosťou v srdci. Pri odchode sme museli opäť raz spojiť svoje sily, aby “Ruženka” nemusela na Drábsku zostať do jari a vydali sme sa späť do reality.

Myslím, že môžem hovoriť za všetkých, keď poviem, že tak ako nám bolo na Nový rok, tak nech nám je aj po celý rok.
A aj vám všetkým prajeme veľa pozitívnych, slnečných a pekných chvíľ, aj keď to slnko nebude stále svietiť na oblohe 🙂

autor: Miška