UPC oslavovalo 15. narodeniny

DSC_8679Všetko sa to začalo 4.11. v roku 1999. Vtedajší biskup, o. Rudolf Baláž, podpísal zriaďovaciu listinu a založil tým Univerzitné pastoračné centrum Štefana Moysesa, biskupa so sídlom na Tajovského ulici. Vďaka tejto udalosti sme presne 12.11.2014 oslávili 15. narodeniny. Takéto výročie je len raz za život a preto sme sa rozhodli osláviť ho vo veľkom štýle.

Celú party sme začali sv. omšou, ktorá bola v jedálni a celebroval ju pán dekan, Mons. Ján Krajčík. Spevom nás sprevádzal náš skvelý UPC zbor. Ďakovali sme za uplynulé roky fungovania UPC ako aj prosili o ďalšie požehnania našich aktivít, ktoré robíme. No program sa ani zďaleka neskončil sv. omšou. Tak ako sa na správnu oslavu patrí, pre všetkých návštevníkov bolo pripravené bohaté občerstvenie. Nechýbala ani skvelá hudba v podaní kapely S´ brothers. Popri počúvaní hudby si mohli ľudia pozrieť výstavu s názvom 15. momentov UPC. Išlo o 15 kľúčových momentov v živote UPC (postavenie budovy, príchod o. Martina, maľovanie UPC, vybudovanie jazierka…). Okrem toho mohli napísať svoje prianie do našej kroniky, čo využilo veľa ľudí a popriali UPC-čku ešte veľa krásnych a požehnaných dní. Postupne sa program presunul do tanečnej zábavy pod vedením spomínanej kapely.

Myslím, že môžem povedať, za všetkých zúčastnených, že išlo o skvelú party. Poriadne sme to oslávili a ukázali všetkým, že sa dokážeme poriadne zabaviť. No a za organizátorov môžem povedať, že ďakujeme vám všetkým, ktorí chodíte do nášho UPC, trávite tam s nami čas, pretože bez vás by bolo UPC iba obyčajným žltým domčekom.

A čo pre mňa znamená UPC? Je to môj druhý domov, druhá rodina. Pomohlo mi v ťažkých ale aj radostných chvíľach. Je to miesto, kde môže človek načerpať, oddýchnuť si, zabaviť sa, no i rozvíjať svoju vlastnú osobnosť. Je to miesto plné skvelých ľudí, zábavy, úžasných zážitkov. Vďaka UPC som sa veľa vecí naučila a zistila, kto vlastne som. Takže milé UPC, patrí ti moje veľké ĎAKUJEM.

Miška