UPC Veselica 19.4.2024

Nebolo to tak dávno, čo sme sa roztancovali na ľudovú nôtu v Misijnom dome na Skuteckého ulici v Banskej Bystrici. Svojou prítomnosťou nás poctili hostia ako o. Pavel, o. Peter Staroštík, a samozrejme aj niekoľko bývalých UPeCečkárov meralo cestu z veľkej diaľky, aby sme mohli spolu osláviť Pánovo meno tancom a zaradovať sa. Veď je napísané: „Ustavične sa radujte v Pánovi!“ (Flp 4,4) a tak sme to aj dodržali.

Po dlhej pauze nás ples nesmierne potešil. Našu ľudovú veselicu odštartoval náš milovaný o. Martin s príhovorom. Nasledovalo hudobné číslo Dominiky, Mišky a Martina, ktoré nenechalo nikoho sedieť pri stole. Zdvihli sme sa a spoločne otvorili ples prvým tancom. Rozhýbali sme sa nielen na parkete, ale aj pohli rozumom pri ľudovom kvíze. Celý večer odmoderoval Timotej s Kikou a šlo im to perfektne! Počas večera sme stihli aj metlový tanec, belgičák a mnohé ďalšie. Tombola prekvapila mnohými sponzormi a potešila aj netradičnými výhrami, ako boli napríklad cepy alebo veľká plyšová korytnačka. Všetkých nasýtil úžasný guláš, obložené misy, zabíjačkové špeciality a mnohé, sladké i slané, maškrty od našich dievčat z mňam-mňam tímu. Do rána bieleho nám hrala hudba od skvelého DJ Ondra z ďalekého východu.

Touto cestou sa chcem poďakovať hlavne našej úžasnej vedúcej Ľubke, všetkým pomocníkom, ktorí priložili ruku k dielu a mohla sa uskutočniť táto nezabudnuteľná veselica! A v neposlednom rade ďakujeme každému účastníkovi za modlitby a za svoju prítomnosť.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia s Vami v našom UPeCku!

Report: Alžbeta Kluvancová