Diecézny futsalový turnaj

t1_dsc_6328-jpg

Dňa 29.10.2016 sa v telocvični Katolíckeho gymnázia Štefana Moyzesa uskutočnil diecézny futsalový turnaj. Jedným z tímov, ktoré sa už tradične tohto turnaja zúčastňujú, je i reprezentácia nášho UPC.

Turnaj sme začali o 8:00 svätou omšou, po ktorej nasledovalo vyžrebovanie zápasov a prezentácia pravidiel turnaja. Keďže organizátormi dohodnutý rozhodca sa zo zdravotných dôvodov nemohol turnaja zúčastniť, z každého tímu sa ešte vybral rozhodca pre ostatné zápasy.

Na základe vyžrebovania sme nastúpili hneď v otváracom zápase turnaja pred vypredaným hľadiskom – 🙂 Všetky 4 stoličky na tribúne boli plne obsadené 🙂 , a tak sa tí fanúšikovia, ktorí prišli neskôr, museli uspokojiť s miestami na státie. V tomto zápase sme si zmerali sily s hráčmi z farnosti Detva, ktorí sa napokon po extrémne vyrovnanom priebehu zápasu, tešili z najtesnejšieho víťazstva 1:0. Strelecká smola sa nám lepila na kopačky i v nasledujúcich dvoch zápasoch, v ktorých sme napriek početným nádejným streleckým pokusom strelili jediný gól. Opätovne sme tak tesne podľahli 1:0 (Banská Štiavnica) a 2:1 (KGŠM), čím sme stratili nádej na víťazstvo v turnaji. Vo vysokej konkurencii tímov z celej Banskobystrickej diecézy sme napokon obsadili konečnú 5. priečku. Víťazom turnaja sa stalo mužstvo z farnosti Bojnice.
Po turnaji sme si ešte pochutnali na mrkvovom guľáši a po vyhlásení výsledkov sa rozišli domov.

(Za UPC BB nastúpili: Mário Bomba, Vlastimil Farkašovský, Lukáš Hricko, Matúš Ivančo, Marek Jarkuliš, Lukáš Krupa, Marek Pisarčík, Peter Tatár, Patrik Truban)

Vlastimil F.