Futbalisti z UPC sú tretí najlepší v diecéze

V poslednú októbrovú sobotu sa v Banskej Bystrici uskutočnil ďalší ročník diecézneho futbalového turnaja. V priestoroch telocvične Katolíckeho gymnázia Štefana Moysesa sa zišlo 8 tímov z celej banskobystrickej diecézy, aby si navzájom zmerali  svoje futbalové zručnosti.

Po svätej omši na úvod turnaja sa mládež pustila do boja o medaily. Po napínavých a niekedy aj veľmi tvrdých zápasoch nakoniec minuloročné prvenstvo až v finálovom penaltovom rozstrele obhájil tím z farnosti Žiar nad Hronom, striebornú priečku získalo súťaživé družstvo z Novej Bane a na treťom mieste sa umiestnil tím vysokoškolákov z UPC, ktorý po veľmi vyrovnanom súboji o bronz s domácim tímom z katolíckeho gymnázia ťahal za dlhší koniec v penaltovom boji.

UPC-tím zaujal výnimočnosťou hneď vo viacerých veciach – nielenže bol jediným tímom, ktorý mal v kádri aj kňaza a zástupkyňu nežnejšieho pohlavia, ale svojím správaním sa hráčom z UPC podarilo naplniť sľub, ktorý dal brankár tímu Michal Chrenka fanúšikom deň pred turnajom na sociálnej sieti, že budú „reprezentovať na úrovni, hrať fair-play a že ostatným dajú pocítiť čo a kto je UPC Banská Bystrica. “

All-Star team a jeho fanclub

autor: Janka