Akadem 2013

Úžasné spoločenstvo, veľa dobrých skutkov, duchovné načerpanie či zábava. Nielen toto ponúkol tohtoročný AKADEM 2013 (15.-17.11.) všetkým tým, ktorí neváhali vyjsť zo svojej komfortnej zóny a stráviť dve noci na karimatke v chladnom Ružomberku. Obklopení vzácnymi ľuďmi, ktorí sa prišli podeliť o svoje skúsenosti z oblasti politiky, hudby či liturgie. Piatkový koncert kapely The Elements a sobotňajšie chvály s Braňom Letkom a Lamačskými chválami potešili uši hudobníkov, tichá celovíkendová adorácia zas ulahodila tichým dušiam. Každý si mohol prísť na svoje a pevne veríme, že prišiel.

Nedeľu sme oslávili úžasným dobrým skutkom. Dievčine, ktorá darovala svoj výherný tombolový lístok kamarátke, sme sa pozbierali na Taizé pobyt v Štrasburgu a tak budú tráviť Silvestra spolu. Jednoduchý nápad, aby dal každý po eure, prerástol do neuveriteľného prejavu lásky.

Snáď sme aspoň kúsok tejto lásky doniesli do nášho UPCčka. Ak áno, pomôžte nám budovať krásne spoločenstvo aj naďalej. Ak nie, máte možnosť budúci rok prísť a zmeniť to. Už teraz sa tešíme 🙂

autor: Deniska