Kapustnica – 17.12.2015

UPC_Vianoce2015V rádiu hrá vianočná hudba, vonku sa zdá, že by chcelo snežiť, ale vlastne prší, všetci študenti sedia vo svojich internátnych kuticiach nad hrubánskymi knihami a otec Martin chystá vianočnú kapustnicu. Tak tomu býva každý rok, nobolo tomu inak ani tento. Až nato, že otec Martin kapustnicu nevaril, on mal na to lidí – Peťa z Donoval. Popri učení si treba dať pauzu, a tak pozvanie na UPC predvianočnú kapustnicu prijali mnohí – UPC stálice z radov študentských, stálice z radov učiteľských či z rádov karmelitánskych.

Pred samotnou večerou sme predsa len mali ešte jednu milú povinnosť – prísť a priniesť darček svojmu zverencovi. To by sa ako-tak dalo. Ale zistiť, kto vám bol anjelikom počas celého adventu a nenápadne nechával v UPC horálku či mandarínku, vymodlil, aby sa skúška podarila a vlaky na sviatky nemeškali – to je už iná vec. Chlapec, dievča? Umelec či pragmatik? A hlavne, kto mal červenú stužku s bielymi bodkami! Tajomstvá sa poodkrývali, otec Martin zistil, koho bola pekná stužka a všetci sme sa nevedeli vynaďakovať jeden druhému za milé pozornosti, ktoré sme si našli pod stromčekom.

Príjemnú vianočnú atmosféru pri stoloch nám dotváralo KáDéHá a Pé so svojím premiérovým vystúpením v takomto zložení (Marek Krajč, Evka Dobáková, Anička Hortová a Ivan Pánik). Verím, že aspoň v tak hojnom počte sa zídeme aj o rok!

Reportáž od Maggies 🙂