Mikulášska pátračka (6.12.2023)

Ako ináč, na sv. Mikuláša chceme prežiť deň a aj večer plný radosti a darujúceho srdca. Ľubka, Marcelka a Veronika na druhú si pripravili prekvapenie pozostavajúce z hľadania Mikulášskeho pokladu

Rozdelili sme našich detektívnych nadšencov do štyroch skupín, ich úlohou bolo splniť úlohy v štyroch rôznych miestnostiach, a tak pozbierať indície k miestu pokladu.

Lenže, nebolo to také jednoduché, museli zapnúť mozgové závity na plné obrátky, potrápiť sa s hádankami, matematickými či knižnými šiframi, objaviť v sebe kus počítačového experta, spomenúť si na pravidlá stolovania, vypátrať v sebe kus chemika a tak prečítať neviditeľné písmo.

Otec Martin ako hlavný generálny sponzor pripravil občerstvenie, aby nám to viac pálilo. Počas niektorých úloh dokonca zistili, koľko detailov im v UPCčku uniká, no tentokrát si na ne museli dávať pozor, aby ich naviedli na správnu cestu. Avšak musíme povedať, že všetci pátrači to skvele zvládli a spoločne sa im podarilo záhadný Mikulášsky poklad nájsť. Nakoniec sme si teda pochutnali na mikulášskych dobrotách a debatili sme do neskorých večerných hodín.

Report: Ľubka a Veronika