Mladí hľadali človeka pokoja

mini DOV tretiu aprílovú sobotu bolo v UPC neobvykle rušno.  Asi dve desiatky mladých sa tu poschádzali, aby sa zúčastnili mini duchovnej obnovy. Pod vedením kazateľa – benediktína o. Jozefa Brodňanského sa snažili nájsť cestu k človeku pokoja.

Duchovná obnova sa začala svätou omšou. „Strach je prejavom nedostatku pokory a prebytku pýchy,“ naznačil už v kázni tému obnovy o. Jozef a pokračoval: „pokora je zbraňou na akýkoľvek strach.“  Po omši sa účastníci zahĺbili do myšlienok, ktoré si pre nich exercitátor pripravil. Pomocou prezentácie ponúkol viaceré myšlienky slávnych púštnych otcov ale tiež vysvetlil 12 stupňov pokory pre zablúdených v sebe, ako ich zanechal sv. Benedikt v reguli benediktínov. „Kto vyjde po týchto stupňoch, čoskoro dôjde k tej láske, ktorá vyháňa strach,“ vysvetlil kazateľ a zdôraznil, že nie pokora rozumná, ale až pokora srdca je skutočná.

Po „prednáškovej časti“ mali prítomní možnosť v samote uvažovať nad počutým, poprípade využiť možnosť sviatosti zmierenia či rozhovoru s otcom Jozefom a nakoniec si mohli pozrieť film Ty, ktorý si na nebesiach, ktorý dal bodku za aprílovou duchovnou obnovou.