Púť na Velehrad

V jedno pekné víkendové slnečné ráno sa partia pätnástich mladých rozhodla stráviť čas trošku inak, ako v bežnú sobotu. Naše kroky, a hlavne dve superautá, Chrústik a Fero, nás zaviezli do susedných Čiech. Cieľová destinácia bol Velehrad.
Ráno sme sa stretli v UPC, kde sme našu púť začali svätou omšou. Po spoločných raňajkách a kávičke, sme nasadli do áut a smerovali k cieľu. Prvá zastávka bola v obci Modrá pri Velehrade. Nachádza sa tam skanzen so slovanskou architektúrou predstavujúci život obyvateľov Veľkej Moravy. Potom sme sa presunuli na Velehrad, ktorý bol už veľmi blízko. Po príchode nám Anička porozprávala niečo o histórii tohto miesta a následne sme mali čas na prehliadku Baziliky Nanebovzatia Panny Márie a sv. Cyrila a Metoda a osobnú modlitbu. Keďže aj okolie baziliky je krásne a počasie bolo slnečné, mnohí sme sa rozhodli aj pre prechádzku, alebo len vychutnávanie si tej krásy na lavičke, dokonca aj na trávičke .
Aj napriek tomu, že sa nám veľmi odchádzať nechcelo, čakala nás ešte dlhá cesta domov, takže prišiel čas sadnúť do áut a vyštartovať smer Banská Bystrica. Do UPC sme sa vrátili šťastne s pocitom, že máme za sebou plnohodnotne prežitý deň a nové zážitky.

Report: Paťka Tkáčová