Šiškovica

Ukončenie fašiangu  a vstup do pôstneho obdobia. Rozhodli sme sa spraviť to trochu inak ako tradične. V spolupráci s DCM Maják a farnosťou BB-katedrála se si pripravili šiškovicu. Okrem šišiek, ktoré pripravilo DCM, bol pripravený aj sprievodný program.

Po mládežníckej sv. omši, 4.3.2014, sme si pochutili na skvelých šiškách. Okrem toho sme si dali aj teplý čajík od pána dekana a pomaly sme sa presunuli do spoločenskej miestnosti na fare. Tam už bol pre nás pripravený biblický quiz, ktorý si pripravil Michal. Rozdelili sme sa do piatich skupiniek a plnili sme tri druhy úloh. Svojou návštevou nás poctil aj o . Andrej z DCM. Následne po quize sme si posledný krát zaspievali „veselé“ pesničky, ktoré nám zahralo zoskupenie K3. Avšak, keďže sa nám nezadržateľne blížila popolcová streda a s tým spojené pôstne obdobie, nastalo „pochovávanie basy.“

Rozhodli sme sa zriecť istých vecí. Niektoré sme aj konkrétne pomenovali – notebook, gitara (ako symbol zábavy), topánka na opätku, facebook a iné sociálne siete… Každý mal priestor napísať to svoje, čoho sa chce zrieknuť, čo chce hodiť do vreca a zaviazať to tam. Všetky tieto veci, či už hmatateľné alebo duchovné, sme priniesli ako obetný dar na sv. omši, na popolcovú stredu.

Odovzdali sme to Pánovi a tak si roztrhli srdce, aby z nás vyšlo to zlé a On tam mohol vstúpiť.

autor: Michaela