Týždeň o čistej láske

IMG_1092Každý túži mať vzťah. Vzťah s Bohom, s človekom. Ako žiť takýto vzťah, čo robiť preto, aby bol plný Božej milosti, lásky a čistoty? Aj o tom sme sa rozprávali a zamýšľali počas Týždňa o čistej láske (25.-27.3.2014) v našom UPC. Program bol počas celého týždňa bohatý a stačilo si len vybrať. Celým týždňom sa nieslo motto – Ako muža a ženu ich stvoril.

 Celé sme to odštartovali v utorok moderovanou adoráciou. Zbor nám pekne zaspieval a naše dievčatá si pripravili sprievodné texty. V stredu sme privítali medzi nami otca Juraja Sedláčka z trenčianskeho UPC, ktorý nám prišiel porozprávať o identite muža a ženy. Hovoril o otcovstve, mužnosti, ale aj o ženách a ich poslaní – starať sa. Spolu s ním nás poctili svojou návštevou aj jeho UPC-čkari.

 Vo štvrtok sme program zakončili besedou s manželmi Bibovcami. Prišli sa s nami podeliť o svoje skúsenosti, porozprávať nám niečo o realite manželského života. Veľmi ochotne nám odpovedali na všetky naše otázky, ktorých nebolo málo.

Okrem toho sme sa každý deň o tretej modlili Korunku Božieho milosrdenstva, ktorá bola sprevádzaná krátkymi zamysleniami a obetovaná za naše vzťahy.

 No a čo dodať na záver? “Nato Boh povedal: “Urobme človeka na náš obraz a podľa našej podoby! Nech vládne nad rybami mora i nad vtáctvom neba i nad dobytkom a divou zverou a nad všetkými plazmi, čo sa plazia po zemi!” A stvoril Boh človeka na svoj obraz, na Boží obraz ho stvoril, muža a ženu ich stvoril.” (Gen 1, 26-27)