Volejbalový turnaj UPC-čiek ’24

Tento rok sa opäť konal turnaj vo volejbale všetkých UPCčiek zo Slovenska. Hostilo ho UPeCe v Prešove, ktoré svojou organizáciou príjemne potešilo nejedného z nás. Ako inak, aj naše UPC sa zúčastnilo turnaja, na ktorý tak ľahko nezabudneme.

V piatok 8.3. sme sa vybrali na dlhú cestu až na samotný východ. Po ceste sme sa zastavili na Liptovskej Mare, ktorá nás očarila hlavne svojou veľkosťou, no aj krásnymi výhľadmi. Nemohli sme tam, ale ostať celý deň, tak sme sa pobrali ďalej. Cestou sme sa zastavili na obede a potom už pokračovali do Prešova.

Ubytovaní sme boli na Gymnáziu sv. Moniky, jednom z gymnázií, kde sa celé podujatie organizovalo. Hneď po príchode sme každý dostali svoju menovku a boli zadelení do tried, kde sme si zložili svoje veci. Večeru sme mali každý svoju vlastnú a po nej nasledovalo slávnostné otvorenie turnaja. Kapitáni tímov si vylosovali svojich súperov a bolo rozhodnuté, s kým si kto porovná svoje sily. Večer sme zakončili omšou a spoločnou aktivitou, kde sme sa naučili navzájom svoje mená a samozrejme nesmel chýbať Belgičák na záver. 🙂

V sobotu, 9.3., sme deň začali sv. omšou v kaplnke na Gymnáziu sv. Moniky a po nej sme sa šli všetci naraňajkovať. Následne sme sa začali poberať na Gymnázium sv. Mikuláša, kde sa o 9⁰⁰ hod. začal prvý zápas turnaja.

Postupne sa v telocvični vytvárala skvelá atmosféra povzbudzovania a nadšenia, popri ktorej hrala hudba a všetci si to užívali. Počas zápasov sme mali k dispozícii aj bufet, v ktorom sme mohli načerpať sily chlebíkmi, koláčikmi či čerstvou kávičkou. V čase obeda nám pripravili skvelé rezne so zemiakmi a vývarom.

Okolo 15⁰⁰ to už začalo naberať poriadne grády – do ďalších kôl sa dostávali už len tie najlepšie tímy a pozorovať ich zápasy bol neskutočný zážitok. Najviac to vyvrcholilo, keď sa začalo hrať o 3. miesto. Zápas vyhrali Košice a do finále sa dostali Martin 1 spolu s Ružomberkom. Po napínavom zápase si nakoniec trofej zaslúžene prebral Martin 1. Naše UPC si odnieslo krásne 7. miesto. Všetky tímy si zaslúžili pochvalu za svoje skvelé výkony, a samozrejme nebolo cieľom vyhrať – ale zúčastniť sa 🙂

Po turnaji sme sa pobrali opäť na Gymnázium sv. Moniky. Večer nás čakala ešte jedna posledná spoločná aktivita – pátračka po námestí Prešova. Každý dostal papierik so zoznamom športov, ktoré mal na námestí nájsť. Členovia z prešovského UPeCečka boli rozostavaní po námestí a predstavovali dané športy. Našou úlohou bolo nájsť toho správneho zástupcu a získať od neho podpis za správne zodpovedanú otázku – odpovede na ne boli vypísané v centre námestia. Na námestí to doslova žilo súťaživosťou členov UPCčiek.

Člen nášho UPCčka, Vilo, hľadal stanovištia rýchlosťou draka, a to sa mu aj vyplatilo – umiestnil sa na prvom mieste.

Po pátračke sme mali možnosť vyjsť na vyhliadkovú vežu v centre Prešova, odkiaľ boli krásne výhľady na večerné osvetlené námestie.

V nedeľu, 10.3. sme deň opäť začali sv. omšou, ale tentokrát v Katedrále sv. Mikuláša o 10⁰⁰ hod. Po nej sme sa už všetci začali poberať na Gymnázium sv. Moniky a postupne sa so všetkými lúčili.

My sme sa po ceste ešte zastavili na vojnovom cintoríne neďaleko Liptovskej Mary a tak si spríjemnili posledný deň turnaja.

Celý turnaj sme si ako tím veľmi užili, nasmiali sme sa a hlavne spoznali množstvo nových ľudí. Opäť sa ukázalo, že síce sme hrali každé UPC za seba, spolu sme vytvorili jedno veľké spoločenstvo a prežili tak požehnaný čas. 🙂

Report: Ivka Raketka 🙂