Martin Dilong: Naučte sa spolu komunikovať a vyhráte

img_9622Okolo 70 mladých sa v pondelok 21. októbra zúčastnilo prednášky na tému Čistý vzťah ako dobrý základ pre harmonické manželstvo. Univerzitné pastoračné centrum Štefana Moysesa v Banskej Bystrici navštívil pán Martin Dilong, dnes manžel a otec dvoch detí, ktorý na Svetových dňoch mládeže v Paríži v roku 1997 odovzdal svätému otcovi dar, vyše 150 sľubov čistoty, od mladých ľudí zo Slovenska.

V rámci prednášky sa hosť snažil odpovedať, či aj dnes môže byť manželstvo atraktívne a prečo by mladí mali pred manželstvom žiť čisto. Zdôraznil, že to, akú cestu si mladí pre svoje vzťahy vyberú by malo záležať od toho, kam chcú prísť. „Keď investujete do vzťahu a poviete si, že dividendy si nevyberiete už teraz, pretože váš vzťah ešte nie je na to zrelý, potom v manželstve to nájdete a budete o to šťastnejší,“ povzbudil vysokoškolákov k predmanželskej čistote ich „starší brat“, ktorý si túto cestu sám prešiel a dodal: „Ak chcete mať dobrý vzťah, naučte sa spolu komunikovať, prijímať svoje chyby – a vyhráte.“

Po prednáške mali vysokoškoláci možnosť opýtať sa aj vlastné otázky. Hosť teda vysvetlil, aká je hranica bozku, kedy je sex v manželstve hriechom alebo ako môžu žiť čistotu nezadaní. Na konci Martin Dilong vyjadril radosť z možnosti šíriť svoje svedectvo čistej lásky ďalej a nádej, že aj generácia dnešných mladých bude o pár rokov pokračovať v jeho stopách svedectva o dôležitosti čistoty. „Chcem vás povzbudiť, aby ste mali odvahu ísť proti prúdu, k prameňu. Dá sa to, je to pekné a váš život bude šťastný, a tak môžete malé nebo zažívať už tu na zemi, “ zakončil diskusiu bývalý slovenský veľvyslanec v Slovinsku.

autor: Janka