Silvester a Klenovský Vepor 2022

30.decembra prišiel ten deň, ktorý mnohí z nás už dlhšie očakávali. Spoločne sme sa vybrali na silvestrovskú chatu. Niektorí vyrazili z Bystrice, niektorí z východu, no všetci sme sa spoločne stretli na „parkovisku“ v Sihle. Keďže sa celkom zotmelo, zapli sme baterky a čelovky a vyrazili na hodinovú cestu k chate. Poobzerali sme hviezdy, dokonca sme videli aj nočnú inverziu.
Na chate nás už očakávali Pali s otcom Martinom aj s horúcim punčom a fazuľovou polievkou.
Po večeri si pre nás Anička pripravila zoznamovačky a spoločný program sme ukončili svätou omšou. Niektorí z nás to potiahli do skorých ranných hodín hraním spoločenských hier.

Silvester sme začali fajnými raňajkami a prípravami na túru na Klenovský Vepor. Po niečo vyše 3 hodinách cesty, ktorú sme si spríjemňovali Timovým kvízom o zvieratách a čiernymi historkami sme sa dostali na vrchol. Tam sme vytiahli slaninku a chlebík, pripili sme si s ďalšími silvestrovskými turistami a spoločne sme sa stíšili pri omši okolo vatry. Ani nevieme ako ubehla cesta dolu a zrazu sme pozorovali západ slnka niekoľko metrov od chaty. Všetci sme sa zohriali teplým punčom (alebo čajom), teplou polievkou a vyše polovica z nás sa rozhodla pre oddych pred dlhým večerom. Oslavy sme začali slávnostnou večerou (šalát a mäsko z diviaka, jeleňa a prasiatka), po ktorej si Ľubka prichystala zábavný program. V zábave sme pokračovali aj neskôr hraním hier a pred polnocou sme spoločne poďakovali za starý rok v adorácii. Keď prišiel čas, strelili sme všetky šampusy, pripíjali a oslavovali príchod ďalšieho roka. Popolnočná voľba padla na Krycie mená, ktoré tí najvytrvalejší hrali až do 4. rána.

Posledný deň sa niesol v duchu upratovania a každý z nás priložil ruku k tomu, aby sme chatu zanechali v dobrom stave. Keď bolo všetko ako má byť, presunuli sme sa k autám, rozlúčili sme sa a každý svojou cestou sme sa pobrali domov. Samozrejme, s úsmevom na perách a s dobrou náladou, keďže inak sa po tak skvele strávenom čase ani nedalo

Report: Veronika

Pridaj komentár