David Heller – V siedmom nebi: Deti píšu Bohu

David Heller je autorom pätnástich kníh, z ktorých viaceré sa stali bestsellermi. V tejto útlej brožovanej knihe s názvom V siedmom nebi, nájdeme jedinečné slová adresované Bohu, aké vedia vysloviť iba maličkí. Kniha napísaná deťmi je však určená nielen im.

Obohatí každého ukážkou na svet, z pohľadu úprimnosti malého dieťaťa. Upúta zaujímavým štýlom, ktorým autor usporiadal výroky detí. Publikácia (1994) je však už druhým pokračovaním. Marián a Markéta Andričíkoví poskytli autentický preklad amerických žiakov. Kladne pôsobí, že do slovenčiny ju prepísali žiaci 4.C triedy Základnej školy na Námestí Laca Novomeského v Košiciach. Či že ju ilustroval žiak Martin Groch. Nevýhodou je nejednotnosť výrazov pri preklade: niektoré vlastné názvy sú preložené, iné sú ponechané v pôvodnom jazyku, čo pôsobí dezorientujúco. Nijako to však neznižuje kvalitu obsahu diela. Zážitok z knihy znásobuje fakt, že na jej stránkach nie je ani jedno tlačené slovo. Je napísaná detským rukopisom.

Kniha slúži pre oddych, pobavenie i zamyslenie. Skrýva v sebe pohľad nielen do detskej duše, ale každý sa pristihne, že nezostane len pri ňom … Hlboká kniha, ktorá upúta jednoduchosťou.